Jablonec nad Jizerou 425, 512 43 +420 605 181 004, +420 731 348 809 ibbreuer1@seznam.cz

Sport

Lyžování: V zimním a jarním období, kvalitně upravené sjezdovky s dostatkem sněhu přímo v Jablonci nad Jizerou. Sedačková lanovka v Rokytnici nad Jizerou (5 km). Obtížnost pro velmi náročné – délka cca 3000 m.

  • Skiareál Kamenec: vleky - kotvový pro 2 osoby + Tatrapoma, obtížnost - od velice lehkých po náročné, servis - lyžařská škola, půjčovna lyží, délka - cca 1170 m.
  • Běžecké tratě : v okolí Jablonce vede Magistrála. Standardní závodní běžecké tratě v Harrachově (13 km).

Tenis: 2 antukové kurty, tréninková zeď (100 m).

Squash:
Poniklá (4 km), Harrachov (13 km).

Koupání: v letních měsících městské koupaliště (brouzdaliště pro děti + 50 m bazén), v zimních měsících plavecký bazén v Jilemnici (15 km) a Jablonci nad Nisou (30 km), Aqua park v Liberci (45 km).

Turistika: skvělé možnosti celodenních, ale i kratších výletů především po Krkonoších se zastávkami na horských chatách. Nejvíce navštěvovaná místa: Dvoračky (15 km), Sněžné jámy (25 km), Sněžka (40 km), Kotelní jámy (17 km), Mumlavské vodopády (15 km), Pramen Labe (23 km) .... Nabídka v IB Penzionu: informace o možných výletech, možno dohodnout průvodce. Tipy na výlety a popisy tras najdete na www.jablonec-krkonose.cz.

Cyklistika: skvělé možnosti pro celodenní a kratší výlety jak po Krkonoších tak do nedalekých Jizerských hor, či Českého Ráje. Nabídka v IB Penzionu: možnost najmout průvodce, informace o vhodných trasách, spousta tras v okolí a to pro všechny tipy kol, možnost využít půjčovny. Tipy na výlety a popisy tras najdete na www.jablonec-krkonose.cz.

Vodáci:
v jarních měsících především kvalitní rafting a sjíždění divoké vody. Vzdálenost Jizery cca 200 m od IB Penzionu. Nástupy v Jablonci nad Jizerou, v Pasekách nad Jizerou (4 km), ve Vilémově (6 km), Na Mýtě (10 km) a řada dalších menších nástupů.

Rybaření: možnost chytání pstruhů na Jizeře, kapři, líni ... na rybníce v Martinicích (17 km).

Fotbal, volejbal, nohejbal: dvě fotbalové hřiště (tráva + škvára), antukové hřiště pro volejbal nebo nohejbal.

Skálolezení: v blízkosti Jablonce jen menší oblast (6 km). Nedaleko Suché skály a Český Ráj (písek). Nabídka v IB Penzionu: možno využít průvodce skalkolezce.